Вирощування спаржевої квасолі
Вирощування спаржевої квасолі з насіння у відкритому ґрунті
Спаржева квасоля ― різновид овочевої квасолі, стручки якої не містять жорстких волокон і «пергаментного» шару. Її вживають в їжу цілими стручками, поки зерна знаходяться ще в зародковому стані.
Стиглі зерна теж їстівні, але вони більш жорсткі, ніж у звичайній квасолі, і вимагають тривалого готування, тому квасолю збирають недозрілими стручками і повністю використовують їх в кулінарії.
Спаржевою цю квасолю прозвали за схожість смаку стручків з пагонами спаржі. А за біологічним відношенням вона є прямою родичкою звичайної квасолі, тільки її стручки трохи тонші і набагато довші, а всередині них відсутні волокна і жорстка плівка.
Вирощування спаржевої квасолі з насіння
Агрономічні особливості спаржевої квасолі
Висадка: травень.
Збір врожаю: жовтень.
Тривалість вегетації: 70-110 днів.
Хороші попередники: томати, цибуля, гарбузи, капуста, редис, картопля.
Невдалі попередники: часник.
Сівба спаржевої квасолі
Перед посадкою насіння спаржевої квасолі обов’язково потрібно перебрати і викинути фасолинки з будь-якими дефектами. Залити їх досить гарячою водою і залишити хвилин на п’ятнадцять. Вони встигнуть увібрати в себе вологу і злегка набрякнути ― тоді сходи з’являться набагато швидше.
Після замочування насіння обов’язково дезінфікуються у слабкому розчині марганцівки для захисту молодих сходів від шкідників.
Насіння квасолі висаджуються на глибину не більше 6 см в лунки, відстань між якими становить близько 20 см (це відноситься до кущових сортів). Відстань між рядами повинна бути не більше півметра. Відстань між насінням витких сортів повинна бути трохи ширше – близько 30 см. В кожну лунку кладеться по 5-6 квасолин. Після посадки насіння засіяний ділянку потрібно обов’язково зволожити і злегка ущільнити грунт.
Особливості догляду:
догляд за спаржевої квасолею включає в себе ряд стандартних заходів, з якими знайомий кожен городник:
- полив,
- добриво,
- підгортання,
- підгодівля.
До того моменту, поки не з’являться перші бутони, саджанці квасолі потрібно регулярно поливати: рясно, але не часто (не частіше 1 разу в тиждень). Грунт не повинен бути сухим. Коли у рослин з’являються перші листки, полив потрібно повністю припинити. Коли квасоля почне цвісти, полив знову поновлюється і його частота збільшується в 2 рази. Для поливу квасолі краще використовувати дощову, або відстояну воду.
Коли з’являються перші листочки, можна починати робити підживлення у вигляді суперфосфату. А коли з’являться перші бутони, додайте в грунт калійну сіль. В період дозрівання плодів грунт слід підживити добривом у вигляді розчину деревної золи.
Шкідники
- Щетинистий бульбочковий довгоносик
- Зернівка квасолева
- Зернівка горохова
- Горохова попелиця
- Гороховий зерноїд
- Метлиця (луговий метелик)
- Соєва плодожерка (міль)
- Горохова галиця
- П’ятикрапковий довгоносик
- Смугастий бульбочковий довгоносик
- Соєвий листоїд
- Репейниця
- Південний американський мінер
- Горохова совка
- Соєва полосата блішка
- Совка люцернова, або льонова
Хвороби
- Бактеріоз
- Аскохітоз темний
- Аскохітоз
- В’янення фузаріозне
- Церкоспороз
Сорти і гібриди від нашого інтернет-магазину:
Позначки:Овощи - выращивание овощей на огороде